Biedronki - Grupa II
Biedronki - Grupa II
Wychowawcy:
mgr Marzena Kasolik
mgr Beata Twardowska
Nasze projekty:
„JA TEŻ MOGĘ BYĆ WIELKIM POLAKIEM – CZEGO MOŻEMY SIĘ NAUCZYĆ OD SŁAWNYCH RODAKÓW”. - innowacja.
Wszyscy ludzie potrzebują pozytywnych przykładów, by kierować się w życiu wartościami moralnymi. Dzieci, nawet te najmłodsze również szukają pozytywnych wzorców, a – jak mówi przysłowie, „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Niniejsza innowacja powstała z myślą o dzieciach przedszkolnych, by ukazać im systemy wartości i najmocniejsze zalety sławnych Polaków, z których ci zasłynęli. Ma na celu szerzenie idei patriotyzmu oraz wychowanie dzieci do wartości. Ma ona zachęcać i motywować przedszkolaki do wzorowania się na sławnych Polakach i poczucia dumy z bycia Polakami. Innowacja powinna również rozbudzić zainteresowanie historią oraz sławnymi postaciami, które zapisały się na kartach dziejów naszego kraju.
Będzie realizowana w grupie "Biedronek" przez Panią Beatę Twardowską.
Innowacja „Z NAUKĄ ZA PAN BRAT” to i nauka, i zabawa przez eksperymentowanie i poznawanie reguł fizycznych i chemicznych, którymi kieruje się przyroda. Jako że dzieci ciągle potrzebują wsparcia procesów integracji sensorycznej, stąd program opiera się głównie na zmysłach – wzroku, węchu, słuchu. Realizacja tego programu zaspokoi dziecięce potrzeby oraz zachęci do myślenia, porównywania, uruchomi ich wyobraźnię.
Program prowadzony będzie w grupie II od miesiąca października do miesiąca czerwca. Każdy z tematów realizowany będzie w czasie zalecanym w podstawie programowej wychowania przedszkolnego - "dwie piąte czasu nauczyciel może dowolnie zagospodarować".
W roku szkolnym 2024/2025 nasze przedszkole bierze udział w projekcie "Angielski jest funtastyczny!" Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Angielski jest funtastyczny!” jest pokazanie uczniom, jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci i nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania. Autorką projektu jest Angelika Fronia - nauczycielka przedszkola i języka angielskiego. Projekt powstał na bazie własnych doświadczeń i obserwacji. Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, a także z siódmym i ósmym kierunkiem polityki oświatowej MEiN na rok 2024/2025
"Klub Zdrowego Przedszkolaka”- zdrowo żyjemy, zdrowo rośniemy – to Wojewódzki Projekt Stacji sanitarno – epidemiologicznej. Głównym celem Projektu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców. Działania projektowe mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych. Zajęcia poruszają zagadnienia dot. profilaktyki chorób wirusowych przenoszonych drogą kropelkową, profilaktyki chorób zakaźnych, bezpiecznego korzystania ze słońca, profilaktyki chorób odkleszczowych, realizację programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” oraz realizację ekologicznego programu dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.
Patataj przez Polski Kraj - innowacja. To zapoznanie się z wybranymi miastami i regionami Polski, gdzie dziecko zapoznaje się nie tylko z suchą informacją na temat miasta czy regionu lecz nauką charakterystycznego tańca z danego regionu, charakterystycznymi strojami związanymi z regionem. Innowacja rozwija wrażliwość na piękno oraz kształtuje szacunek do dziedzictwa kulturowego oraz tradycji Narodowej. Jednocześnie będzie wspierać wszechstronny rozwój dzieci poprzez wykorzystanie w pracy nowych technologii. Podstawą do tej innowacji jest przybliżenia dzieciom ich przynależności do własnego kraju oraz zapoznanie z wartościami narodowymi poprzez kontakt z muzyką regionalną oraz wiadomościami o regionach Polski.